Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

HIGIENA


Sposób na nieprzyjemny zapach z ust


W życiu każdego diabetyka poza dobrze zorganizowaną samokontrolą poziomu cukru, ciśnienia i wagi ciała ważną rolę odgrywa higiena. Skłonności do wysuszania skóry, zrogowacenia, pęknięcia naskórka, grzybica to częste następstwa zaniedbań diabetyka.


To samo dotyczy jamy ustnej, której płukanie jest ważnym elementem higieny. Bolesne afty, owrzodzenia i inne stomatopatie występują nie tylko u osób używających protez. Nieprzyjemny zapach z ust i ogólnie – dyskomfort dotyczy każdego z nas, a osoby z cukrzycą - szczególnie. Stosowanie specjalnych past, żeli i płynów do płukania jamy ustnej może nas uchronić od wspomnianych niedogodności.

Na rynku jest sporo różnego rodzaju preparatów do higieny. Ale poruszanie się w gąszczu ofert i wybór najlepszego produktu, nie należy do zadań najłatwiejszych. Stąd też na łamach „PEN-a” pojawiają się informacje o tych, które zdaniem diabetyków są najlepsze, sprawdzone, przetestowane przez samych zainteresowanych. Takim polecanym płynem do płukania jamy ustnej dla diabetyków jest - Alfa Diabetic.

Są dwa rodzaje: mild – łagodny, miętowy i fresh – orzeźwiający, miętowy. Czym różnią się te płyny od innych popularnych, dostępnych na rynku i powszechnie stosowanych przez Polaków?

Przede wszystkim tym, że są produkowane z naturalnych składników, głównie ziół (siemię lniane, szałwia, rumianek, arnika, tasznik, pięciornik, krwawnik i inne). Są łagodne, orzeźwiające i skuteczne, dające komfort pod warunkiem regularnego stosowania. Płyn sprzedawany jest w wygodnych, niezbyt dużych opakowaniach. Pozwala to zabrać go ze sobą. Wystarczy mała nakrętka płynu, aby odświeżyć i zdezynfekować usta. Nie tylko po każdym jedzeniu ale zawsze wtedy gdy czujemy taką potrzebę.

Jak czytamy w ulotce dołączonej do każdego opakowania: Płyn ułatwia codzienną higienę jamy ustnej. Łagodzi objawy suchości ślinianek w jamie ustnej, przeciwdziała rozwojowi próchnicy. Zapobiega krwawieniu, łagodzi ból, przynosi ulgę, zdecydowanie podnosi komfort pacjenta, skraca czas gojenia podrażnionych dziąseł, pozostawia przyjemny smak w ustach.

Płyn zyskał dobrą opinię lekarzy specjalistów, nawet profesorów oraz został nagrodzony m.in. na targach Diabetica Expo w 2016 roku jako Innowacja Roku. Płyn Alfa Diabetic dostępny jest m.in. w aptekach Super Pharm.


(r. sed)


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF