Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

W Łomży


Pomagamy diabetykom


Uroczysty charakter miały obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Łomży. Odbywały się po raz 26. „Cukrzyca dotyczy każdej rodziny” to hasło, jakie przyświecało łomżyńskiemu spotkaniu.


Oprócz diabetyków udział w obchodach wzięły osoby przyjazne chorym na cukrzycę, przedstawiciele samorządu lokalnego i firm wspomagających chorych. Najbardziej zasłużonym, wyróżniającym się w walce z cukrzycą, osobom zaangażowanym w społeczną działalność i pomoc diabetykom wręczono medale, dyplomy i upominki. Był koncert, wykłady o zapobieganiu cukrzycy i leczeniu powikłań. Wiele osób skorzystało z możliwości pomiaru cukru, cholesterolu i ciśnienia.

- Niestety, tylko część chorych uczestniczyła w obchodach Dnia Walki z Cukrzycą – powiedział Bożena Zdrodowska, wiceprezes Oddziału Rejonowego PSD w Łomży – Większość naszych członków to ludzie starsi. Młodzi diabetycy nie garną się do udziału w pracach PSD, starsi często nie mają siły, nie pozwala im choroba. W rezultacie tego nie ma chętnych do aktywnych działań w Oddziale PSD a przecież polega ona na społecznym zaangażowaniu się przy organizacji szkoleń, konferencji, badań. Także spotkań integracyjnych, wycieczek, pielgrzymek czy spotkań wigilijnych. Wciąż też poszukujemy wsparcia, także finansowego, od lokalnego samorządu, firm i organizacji nam przyjaznych. Mimo wielu kłopotów i utrudnień działamy w Łomży od 10 września 1993 roku. Pomagamy diabetykom.


(sed)


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF