Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Internetowe Konto Pacjenta


Jeśli chcesz mieć dostęp do swoich danych medycznych


Internetowe Konto Pacjenta to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych.


Dzięki IKP w jednym miejscu znajdziesz: * informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich * informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta daje Ci szereg nowych możliwości:

  • otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
  • otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość.
  • upoważnienie innej osoby do dostępu do Twoich danych medycznych lub informacji o stanie Twojego zdrowia.

... a już wkrótce w łatwy sposób sprawdzisz i pobierzesz swoją pełną dokumentację medyczną

Jak uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta?

1. Załóż Profil Zaufany – jeżeli jeszcze go nie posiadasz. Może go założyć w dowolnym momencie każdy, kto posiada PESEL. Profil Zaufany ważny jest trzy lata a potem, jeśli chcesz, możesz go przedłużyć.

To nic nie kosztuje. Otrzymujesz go bezpłatnie, nie czekasz, zakładasz i masz. Jak to zrobić? Można za pomocą internetowego konta bankowego albo kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ten pierwszy sposób jest łatwy jeśli posiadasz konto bankowe np. w PKO BP, ING, Millenium, Santander. Możesz w swoim banku zapytać czy można i jak założyć Profil Zaufany. Chodzi o to, że twoje dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego nie musisz już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

...


...pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF