Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 27 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Jaką wagę wybrać


Stajesz na płytkę i już wiesz nie tylko, ile ważysz, ale jaką masz w ciele zawartość tłuszczu i wody, a nawet mięśni i kości.


Te informacje, uzyskane dzięki nowoczesnym elektronicznym wagom łazienkowym, pozwalają na lepszą ocenę stanu naszego zdrowia jak również postępów naszej diety. Niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce dbać o zdrowie i kondycje fizyczną, jest prosty i powszechnie dziś znany przyrząd do pomiaru wagi naszego ciała - waga łazienkowa. Przez długie lata konstrukcja wagi łazienkowej pozostawała niezmienna, bazowała na mechanizmie sprężynowym mało precyzyjnym, ale zarazem prostym i niedrogim. Rozwój taniej elektroniki pozwolił producentom wag na zastąpienie elementów mechanicznych przetwornikami zminiaturyzowanymi, o znacznie lepszych parametrach, a wskaźnik wychyłowy został zastąpiony wyświetlaczem elektronicznym.

Nie tylko cię zważy

Można było pomyśleć, że waga poza samym pomiarem ciężaru ciała, na nic się więcej nie przyda i rozwój funkcjonalności tego urządzenia zostanie zahamowany. Nic bardziej mylnego. Następnym krokiem udoskonalenia wag było wprowadzenie przełomowej nowinki technicznej, jaką jest pomiar zawartości tłuszczu, wody, tkanki mięśniowej i kostnej w organizmie (pomiar zawartości tkanki mięśniowej/kostnej dostępny jest w tej chwili w rzadkich modelach). Zasada wykonywania tego pomiaru jest prosta: wagi wyposażone w tego typu funkcje wyróżnia konstrukcja panelu z wkomponowanymi czterema obszarami, na które trzeba stanąć bosą stopą. Impulsy elektryczne przechodzące naprzemiennie przez każda parę elektrod, pozwalają na określenie zawartości tłuszczu, wody, tkanki kostnej w organizmie za pomocą specjalnych algorytmów. Sam pomiar jest absolutnie bezpieczny, gdyż wykorzystuje się impulsy o bardzo małym natężeniu, całkowicie niegroźne dla organizmu.

Odtłuściłeś się czy odwodniłeś?

Wiedza, jaką uzyskujemy dzięki nowoczesnym elektronicznym wagom łazienkowym, pozwala na lepszą ocenę naszego stanu zdrowia, jak również postępów naszej diety. Na przykład wiedza o spadku masy ciała powiązana z informacją o procentowej zawartości wody i tłuszczu w organizmie, pozwala ocenić, czy zmniejszenie wagi jest następstwem ubytku zawartości tłuszczu w organizmie, czy może wody. Spadek wagi powiązany z nadmiernym ubytkiem wody a nie tłuszczu jest dla nas ostrzeżeniem. Może być groźny dla zdrowia. W przypadku klasycznej wagi, uzyskując informację tylko o tym, że ważymy mniej kilogramów, nie możemy być do końca pewni, czy stosujemy dobrą kurację.

Wyświetlacz w dowolnym miejscu

...


...pełny artykuł jest na 27 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF