Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

MINUTY AKTYWNOŚCI


Dołącz do nas!


Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji akcji eUrMOVE Challenge organizowanej przez członków grupy młodych działaczy z cukrzycą IDF Europe YOURAH oraz członków programu IDF Young Leaders in Diabetes. Akcja ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie świadomości o cukrzycy.


Celem Wyzwania jest zebranie 525 600 minut różnych aktywności, czyli tyle ile mija w ciągu w roku, by pokazać, że należy być aktywnym przez cały rok! Finał przypada 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy.

Aktywność fizyczna jest ważna dla każdego z nas. Celem Wyzwania jest „Aktywny rok dla osób z cukrzycą w Europie”, co oznacza 525 600 minut lub 8 760 godzin aktywności fizycznej, wypracowaną przez wszystkich mieszkańców Europy, nie tylko osoby chore na cukrzycę. Uczestnicy Wyzwania powinni być aktywni przynajmniej przez 30 minut 5 razy w tygodniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje przynajmniej 150 minut tygodniowej aktywności fizycznej.

Aby jak najwięcej osób wzięło udział w Wyzwaniu, każda aktywność fizyczna jest dozwolona: bieganie, jazda na rowerze, narty, spacerowanie wspinanie się, pływanie, taniec, judo, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, wioślarstwo, nordic walking i wiele innych. Minuty aktywności należy udostępniać w grupie na Facebooku lub na Instagramie dodając hashtag #eurmove2018 oraz #roadtowdd2018. Najbardziej aktywni uczestnicy zostaną wyróżnieni!

Pierwsza i druga edycja Wyzwania zakończyła się wielkim sukcesem – podczas obu wyzwań uczestnikom udało się zebrać ponad rok aktywnych minut w ciągu zaledwie miesiąca!


Więcej na: https://www.facebook.com/groups/eurmove.challenge/


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF