Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

SUPERPRODUKT 2018


Dobre dla Diabetyka


Rywalizacja do samego końca. 158 dni trwało głosowanie w IX edycji plebiscytu Czytelników Dobre dla Diabetyka – Superprodukt 2018. Łącznie na wszystkie produkty w każdej kategorii oddano 50264 głosów.


Spośród 43 produktów zgłoszonych do plebiscytu ogólno-polskie jury złożone z diabetyków wybrało pięciu laureatów. Wybór nie był jednogłośny i jednoznaczny. Bez przerwy lista laureatów zmieniała się a głosy naszych Czytelników wywracały tabelę zwycięzców niemal codziennie. Najbardziej dramatyczna sytuacja wydarzyła się, i to po raz drugi z rzędu, w kategorii Preparaty i Produkty Wspomagające. Przez długi czas pierwsze miejsce okupowały skarpetki Mosquito Stop - bezuciskowe, bambusowe przeciw kleszczom i komarom. Wszystko wskazywało, że ten produkt wygra plebiscyt w cuglach. Jeszcze w październiku wyprzedzał zajmujący drugą pozycję Suplement Diety Morwa Biała Plus Forte firmy Avet Pharma. Finał rozegrał się w przeddzień zakończenia plebiscytu.

Ostatecznie oba te produkty zamieniły się miejscami i tytuł „Superprodukt 2018” należy do Suplementu Diety Morwa Biała Plus Forte, który zyskał 41,73 % głosów w swojej kategorii.

Ciekawa rywalizacja miała miejsce też w I. Kategorii – Sprzęt do samokontroli. Przez bardzo długi czas liderem był produkt Etui na insulinę produkcji Menova. Potem na podium wskoczyła Kasetka do leków tygodniowa i wydawało się, że plebiscyt wygra. Ostatecznie różnicą 2196 głosów zwyciężył Zestaw do pomiaru glukozy we krwi Abra, firmy Diagnosis SA. Abra zgromadziła 25,00 % głosów w swojej kategorii i uzyskała tytuł „Superprodukt 2018”.

W 3. kategorii - Środki żywności, soki, napoje od dawna wiadomo było, że wygra Herbatka fix morwa z cynamonem produkowana przez Herbapol z Krakowa.

Najpoważniejszym rywalem był Ksylitol – cukier brzozowy firmy PHU AKA. W ostatnich dniach różnica między tymi produktami wynosiła ... 20 głosów. Ostatecznie rozstrzygnięcie nastąpiło 4 listopada, bo następny, ostatni dzień głosowania niewiele w tej kategorii zmienił. Herbatka z Krakowa zdobyła 34,95% głosów w swej kategorii tytuł „Superprodukt 2018”.

Specjalistyczny, antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej Alfa Diabetic na miesiąc przed zakończeniem plebiscytu wydawał się nie do pokonania. Różnica głosów między Alfa Diabetic i zajmującym ostatnią pozycję produktem wynosiła 1 października ponad 20 tys głosów. I tak też się stało. Alfa Diabetic zgromadził 24,27 % wszystkich głosów w swej kategorii i otrzymał tytuł „Superprodukt 2018”. Maść do stóp Flexigen firmy PGPS została pokonana 1220 głosami! Nie było natomiast niespodzianki w 5. kategorii – Inicjatywy, akcje i przedsięwzięcia edukacyjne. Akcja Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „Bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” niemal od razu zyskała największe uznanie głosujących. 1 października miała już na koncie 21 228 głosów. Zwyciężyła bezkonkurencyjnie osiągając ostatecznie wynik najlepszy – 42,6 % głosów w swej kategorii.

Zwycięzcom gratulujemy!

Spotykamy się za rok.

Osoby z cukrzycą najchętniej kupują i używają produkty wyróżnione w plebiscycie i oznaczone znakiem „Superprodukt”. Przez dziewięć lat trwania konkursu udało się nam zaprezentować wiele doskonałych preparatów do pielęgnacji ciała, produktów spożywczych, suplementów diety, urządzeń i aparatów do samokontroli. Dołożymy wszelkich starań, by także w najbliższej przyszłości przekazywać diabetykom rzetelne informacje o produktach przeznaczonych dla nich.


Redakcja PEN


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF