Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 21 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Dłuższe życie z cukrzycą


Ogólnopolska kampania edukacyjna „Dłuższe życie z cukrzycą” ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2., która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowonaczyniowych.


W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy z zakresu powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia pacjentów. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na edukację społeczną dotyczącą diabetologii, w ramach kampanii prowadzone są także akcje w obszarze profilaktyki cukrzycy wśród zdrowych osób.

Konkurs „RODZINA WYGRYWA”

Dla kogo?

Konkurs „RODZINA WYGRYWA” skierowany jest do rodzin, w których jest co najmniej jedna osoba z cukrzycą typu 2., gdyż ten rodzaj cukrzycy dotyka aż 80% osób spośród wszystkich diabetyków. W leczeniu cukrzycy typu 2. niezwykle istotna jest m.in. zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych, dlatego ważnym elementem terapii jest również wsparcie rodziny.

Celem konkursu jest pokazanie historii osób z cukrzycą typu 2, które „wygrywają”, tzn. radzą sobie z tą chorobą i dzięki m.in. wsparciu rodziny żyją aktywnie i realizują swoje pasje. Osoby te mogą być przykładem dla innych chorych, którzy zmagają się z problemem cukrzycy.

Co należy zrobić?

...


...pełny artykuł jest na 21 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF