Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
GorączkaPodwyższona temperatura ciała jest reakcją organizmu na wzmożoną przemianę materii, uszkodzenie tkanek albo pojawienie się tzw. substancji pirogennych, wyzwalających odczyn gorączkowy. Podrażnienie ośrodka termoregulacyjnego w mózgu skutkuje podwyższoną temperaturą ciała. Organizm reaguje także na odczyny zapalne, zakażenie bakteryjne i wirusowe (grypa, przeziębienie), pasożytnicze. O stanie podgorączkowym mówimy wówczas, gdy słupek rtęci waha się w granicach 37o do 38oC. O gorączce powyżej 38oC. Temperatura mierzona w jamie ustnej lub odbytnicy jest przeciętnie o 4-6 kresek wyższa. Od kwietnia 2009 r. nie można już kupić wyrobów medycznych zawierających rtęć, m.in. termometrów i ciśnieniomierzy, co wynika z dyrektywy Unii Europejskiej. Rtęć jest substancją bardzo szkodliwą dla ludzi i środowiska naturalnego.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.