Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Co trzeba wiedzieć


Ukrwiona skóra głowy działa jak „chłodnica” - doskonale oddaje ciepło. Mechanizm ten pozwala latem utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, natomiast w czasie jesienno-zimowych chłodów jest raczej niepożądany. O głowę należy zadbać szczególnie zimą, nosząc ciepłą czapkę. Unikniemy wtedy przeziębienia, zapalenia zatok i kataru.


  • Najważniejsze – to chronić miejsca szczególnie narażone ciepłą odzieżą, rękawiczkami, obuwiem. Nic nie może być ciasne, a raczej obszerniejsze. Nie można natomiast osłaniać twarzy i nosa szalikiem (jak to wielu robi), gdyż wydychana z powietrzem para wodna osadza się na nim i zamarza, co jest szkodliwe dla skóry.
  • Trzeba stosować kremy i maści natłuszczające. Chodzi o stworzenie na skórze bariery ochronnej (zwłaszcza na twarzy, nosie, dłoniach). Szczególnie trzeba chronić kremem często tworzące się u osób dorosłych na nosie i policzkach tzw. Pajączki, czyli miejsca o rozszerzonych (popękanych) naczyniach krwionośnych. Paniom polecamy zimowy makijaż – to znaczy krem półtłusty lub tłusty (zależnie od rodzaju cery), a następnie podkład i na to sypki puder.
  • Dzieci powinny wychodzić na spacery, ale odpowiednio ubrane. Szczególnie zwróćmy uwagę na zabezpieczenie rąk, stóp oraz buzi (kremy natłuszczające). Przy dłuższych wyprawach, np. Na narty, sanki, łyżwy warto używać tzw. Cold kremów – zabezpieczających przed odmrożeniem.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.